יום שני, 29 ביוני 2009

פלאי הטכנולוגיה הישראלית הוצגו בכנס Think-Next 2009 של מיקרוסופט

אתמול ביקרתי בכנס THINK NEXT של חברת מיקרוסופט שבו הוצגו כ50 פירות של פיתוח טכנולוגי ישראליים. ביניהם: משקפים שניתן לראות בהן גם וידאו, שולחן עבודה ומערכת הפעלה חינמים הנגישים ברשת, תוסף לפאוור פוינט המאפשר יצירת מצגות לא-לינאריות מבוססות על מפת מושגים, מערכת חכמה הלומדת את העדפותיך בסרטים וסדרות טלוויזיה ומעניקה לך סרטים נוספים שתאהב, מכשיר סלולרי קטן שיכול להכנס לתוך מגוון מכשירי אלקטרוניקה אחרים ולשנות את מאפייניהם, ועוד פיתוחים טכנולוגים מעניינים בחומרה ותוכנה כאחד.

כמובן שלא כל הפרויקטים עסקו בחינוך (ולמעשה הופתעתי לטובה כשראיתי כאלה שכן :). לא אוכל לסקור כאן את כל מה שהיה שם אבל אלה הפרויקטים שהרשימו אותי במיוחד.

1. דידי ורדי, אדם המציג עצמו כ"מוכר ברגים ומקים מרכז רון ורדי לטיפוח תלמידים מחוננים", הציג מספר מיצגים שבנה בעצמו מחפצים שהוא מוצא ואוסף. המיצגים מלמדים על עקרונות פיסיקליים מגוונים, והעקרון שמוביל את ורדי בבניתם הוא "שיהיה כיף". בניית המיצגים מתבצעת בשיתוף עם הגארג' גיקס של יוסי ורדי, (שהם חברים קרובים שלי), שנמצא בחולון.


2. מחולל המשחקים KUDU של מיקרוסופט מאפשר לילדים לפתח משחקים בעזרת מנשק משתמש מדהים במורכבותו מחד ופשטותו מאידך. הפיתוח והמשחק יכולים להתבצע גם באופן יחידני וגם באופן שיתופי של כמה אנשים בו-זמנית. אני מהמר כי התוכנה הזו תכנס חזק לעולם הילדים כשתצא לאור, ויש לה פוטנציאל אדיר בלימוד הקונספט שמאחורי תיכנות מונחה עצמים.
ילד מדגים את המחולל של KUDU בכנס אחר:


3. אותיות מרקדות לצלילים. מוחמד חוסיין, בוגר המגמה למדיה אינטראקטיבית בשנקר, הציג את פרויקט הגמר שלו שעוסק בשילוב המוזיקה עם הקליגרפיה. תוכנה שיצר, Musink, יודעת לקבל טקסט כלשהו ולכתוב אותו על-פי מנגינה מסויימת. כלומר, לצלילים המתנגנים יש השפעה על מראה האותיות הנכתבות.

4. הקוביה ההונגרית עוברת למציאות אחרת. סטודנטים מאוניברסטית בן גוריון ובצלאל לקחו את הרעיון של הקוביה ההונגרית למקום קצת שונה. תאלצו לחכות לסרט ההדגמה שלהם כדי לראות זאת.

ולסיום סיומת, סרטון שמציג מהפך עתידני בממשק אדם-מכונה בתוך הבית.

Bookmark and Share

2 comments:

  1. הנה קישור לסרטון הדגמה על הקוביה המיוחדת של הסטודנטים הישראלים: http://peopleschoice.imaginecup.com/default.aspx

    השבמחק
  2. תודה על אזכור המשחק Out of the Cube. למי שיכול להיכנס לקישור ולהצביע לנו, נודה לו מאוד!
    נתי.

    השבמחק