יום שישי, 5 באוגוסט 2011

CTM-ED של נס טכנולוגיות - פרויקט שמחנך סטארטאפיסטים צעירים

חברת נס טכנולוגיות הישראלית, NESS, החלה בפרויקט מדהים לפני שלוש שנים עם עיריות של כמה ערים בארץ: ראשון לציון (כמובן, לא פעם הזכרתי את שמה בבלוג הזה), מודיעין, נתניה, אשדוד, ירושלים (לא מפתיע גם כן), חולון (גם כן לא מפתיע) ורעננה.

הפרויקט נקרא CTM-ED, ניהול טכנולוגיה, והוא מנסה להקנות למשתתפים ידע נרחב בתחום הטכנולוגיות הקיימות והעתידיות במקביל ליצירת קרקע מעשית בתוכנה, פיתוח וניהול פיתוח של פרויקטים. הפרויקט מתחיל מכתה י' ונמשך עד יא'-יב', כמעט שלוש שנים!

בסוף כל שנה התלמידים נדרשים להציע רעיונות חדשים לסטארטאפים וכמובן להציג אותם מול "משקיעים פוטנציאלים" בדמות מנהלים בכירים בחברת נס טכנולוגיות! מודל זה של הכנת התלמיד לקראת הצגה פעילה של רעיון שבנה והרכיב לאורך זמן דובר לא אחת בבלוג זה ובדומיו בעבר כמודל מצליח מאד בפיתוח אישי של התלמיד.  

ראיתי מקרוב את התכנים שעוברים בקורסים והטכנולוגיות אליהן נחשפים התלמידים ואני מאד ממליץ להורים המכירים את התוכנית לעשות מאמץ להכניס את הילד שלהם לתוכנית זו (אני בטוח שהילד יהנה מאד כשהוא יהיה בפנים), ואני ממליץ מאד לראשי ערים נוספות לבחון את הצטרפותם לפרויקט שכזה גם בעיר שלהם.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה